استاندار لرستان:
استاندار لرستان گفت: منابع آبی استان در وضعیت بحرانی قرار دارد که ائمه جمعه، دستگاه قضا، مجموعه دولت و نمایندگان مجلس می‌توانند در کنار هم اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهند.
کد خبر: ۱۰۳۷۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶ 05 April 2022

به گزارش تابناک لرستان، فرهاد زیویار روز سه‌شنبه در نشست حفاظت از منابع آب استان اظهار کرد: وضعیت مصرف آب لرستان در بخش های کشاورزی و شرب همچنین در حوزه برق مناسب نیست درحالیکه در گذشته این استان به پرآبی معروف بود اما اکنون دچار وضعیت بحرانی شده است.

وی گفت: بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب رواناب آب در لرستان وجود دارد اما نتوانسته ایم حتی یک دهم از این حجم آب را ذخیره کنیم که این ضعف از گذشته تاکنون ادامه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هماهنگی بین دستگاه های اجرایی برای رفع مشکل کم آبی استان ضروری است تصریح کرد: محدود کردن بخشی از کشت بهاره و ممنوعیت کشت محصولات آبدوست یک مصوبه است اما بخش دیگر آن نیاز به فرهنگ سازی دارد که رسانه‌ها می‌توانند اقدامات تاثیرگذاری در این راستا داشته باشند.

استاندار لرستان ادامه داد: به دلیل اهمیت موضوع آب، باید اقدامات ضروری در دستور کار قرار گیرد و خانواده ها را از وضعیت بحرانی آگاه کنیم چراکه از ابتدای خردادماه محدودیت های مصرف آب و برق اعمال می‌شود.

زیویار بیان کرد: همه شهرهای لرستان به هم پیوسته هستند و تمام تصمیمات برای برطرف کردن مشکلات باید به صورت یکسان بین بخش‌های مختلف عمل شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه ذخیره آب پشت سدهای استان ناچیز است ادامه داد: تکمیل سدهای نیمه تمام در دستور کار قرار دارد که حتی یک درصد موانع موجود، می‌تواند بسیاری از مشکلات را ایجاد کند بنابراین نباید اجازه دهیم اقدامات تحت الشعاع قرار گیرد.

زیویار افزود: نباید مانند مدیران گذشته شعار دهیم و نسبت به افزایش طرح ها ادعا داشته باشیم بنابراین باید بر اساس یک مدل منطقی برای اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی لرستان تلاش کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار