فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان از کشف و ضبط ۲۱۲ قلم اشیای تاریخی و فرهنگی از افراد سودجو و قاچاقچیان آثار تاریخی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۰ 26 May 2024

به گزارش تابناک لرستان، علی قدمی امروز ششم خرداد از تشکیل ۱۳۱ پرونده قضایی در حوزه میراث فرهنگی استان در ۵ ماهه گذشته خبر داد و افزود: این تعداد پرونده در حوزه میراث فرهنگی استان بوده که با تلاش‌های شبانه‌روزی نیرو‌های این یگان در استان، تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان اضافه کرد: از دی ماه سال گذشته این تعداد پرونده با تعامل و همکاری فرماندهی انتظامی استان تشکیل و در این راستا ۵۹ نفر متهم دستگیر شده‌اند.

قدمی با اشاره به اینکه ساخت، خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه فلزیاب و همچنین ورود آن به کشور منوط به اخذ مجوز از میراث فرهنگی است، اظهار کرد: هرگونه کاوش وحفاری به قصد به دست آوردن اموال تاریخی_فرهنگی ممنوع بوده و علاوه بر ضبط اشیای مکشوفه وآلات و ادوات حفاری، مرتکب به شش ماه تا یک سال حبس محکوم و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در مدت یادشده و با تلاش‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی استان ۳۳ دستگاه فلزیاب در سطح لرستان کشف و ضبط شده است.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار