بارندگی ها علت تعویق بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان علت تعویق بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان بارندگی‌های اخیر عنوان کرد.
کد خبر: ۱۱۶۷۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲ 17 May 2024

به گزارش تابناک لرستان، احمدرضا دالوند صبح امروز در حاشیه بازدید از تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان با بیان اینکه این پروژه در سال۱۳۹۷ آغاز شده، اما به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود، اظهار کرد: در سفر اول رئیس جمهور به لرستان این طرح یکی از مصوبات قرار گرفت و مجدد پروژه فعال شد.

وی ادامه داد: تاکنون اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد برای تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان هزینه شده و حدود ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در بازدیدی که استاندار لرستان از این طرح داشت، زمانی برای افتتاح و بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح تعیین کرد که به دلیل بارش‌های اخیر و بالا رفتن رطوبت محل زیرسازی به لحاظ فنی امکان ادامه فعالیت پروژه فراهم نبود.

وی ادامه داد: نفوذ رطوبت بالا در لایه‌های روسازی، خصوصاً لایه‌های اساس و زیر اساس، منجر به خرابی روسازی و آسفالت می‌شود.

دالوند به دپو کردن مصالح زیراساس در محل توسط پیمانکار به منظور ادامه فعالیت پروژه اشاره و تصریح کرد: در صورت مناسب بودن شرایط جوی و عدم بارندگی ظرف یک‌هفته آینده پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

وی گفت: این طرح مسیر رسیدن به دانشگاه لرستان را تا ۱۰ کیلومتر کاهش می‌دهد و تقریبا مورد استفاده شهروندان به ویژه ضلع شمال شرق خرم‌آباد است، از طرفی خروجی شهر هم محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار