مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه در حوزه اسناد توانسته‌ایم ۱۰ هزار سند رسمی جمع‌آوری کنیم، گفت: این اسناد در موزه دفاع مقدس به نمایش گذاشته می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۷۵۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۱ 21 September 2023

به گزارش تابناک لرستان، سرهنگ محسن رشیدی ظهر امروز پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان، اظهار داشت: صهیونیست‌ها هویت و تمدن اسلامی ما را نشانه گرفته‌اند و در این راستا بنا‌های تاریخی بسیاری را تاکنون تخریب کرده‌اند و باید با تلاش‌های میراث‌فرهنگی، هویت‌های ملی ما حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه تاریخ همیشه در معرض آسیب فراموشی و تحریف بوده است، افزود: در تاریخ ممکن است تحریف‌هایی صورت گیرد و اگر دفاع مقدس را برای نسل آینده حفظ نکنیم ممکن است مورد تحریف قرار گیرند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه دشمن القا می‌کند که هیچ تلاشی در کشور انجام نشده‌است، عنوان کرد: ما باید با روحیه ایثارگری و جهاد، کمبود‌ها و سختی‌ها را تبدیل به فرصت کنیم و این نسخه دفاع مقدس است.

وی با تأکید بر اینکه واقعیت‌های دفاع مقدس باید نگاشته شود، بیان کرد: در ساخت موزه دفاع مقدس اگر استاندار و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ورود نمی‌کردند شاید هنوز آماده نبود؛ اما باید تلاش کنیم تجهیزات موزه نیز به نحو به‌کارگیری شود.

بیشتر بخوانید
اجرای ۱۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس لرستان

رشیدی با اشاره به یادمان‌های شهدا در لرستان گفت: ۱.۵ نیم میلیارد تومان برای ساخت یادمان‌ها در شهر‌های این استان اعتبار از دولت گرفته‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ابراز کرد: ۴۸ موضوع در دفاع مقدس داریم که یک موضوع آن خاطره و رمان است و مابقی موضوعات باقی مانده‌است که کار را سخت‌تر می‌کند.

رشیدی اظهار داشت: یک‌پنجم شهدای ما دانش‌آموز و معلم هستند، اما نتوانسته‌ایم نقش آن‌ها را به‌خوبی تبیین و به جامعه معرفی کنیم.

وی با اشاره به حوزه داستان‌نویسی و کسب مقام سوم داستان و مقام دوم شعر دفاع مقدس، افزود: نقش ادارات باید در دفاع مقدس هم بیان و کتاب‌هایی در این زمینه نگاشته شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه در حوزه اسناد توانسته‌ایم ۱۰ هزار سند رسمی جمع‌آوری کنیم، عنوان کرد: این اسناد در موزه دفاع مقدس به نمایش گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: استودیو سپاه لرستان برای حوزه تاریخ شفاهی در اختیارمان قرار گذاشته شده‌است و خاطرات رزمندگان و اطلاعات آن‌ها جمع‌آوری می‌شود.

رشیدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که باید هم یاد شهدا و هم پیام شهدا حفظ شود و حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تدوین دانشنامه شهدای لرستان نیاز است.

وی افزود: دانشنامه مستدل و متقن دفاع مقدس لرستان باید تدوین شود که در این راستا ۱۲ گروه در زیرمجموعه‌های ۱۵ نفره تشکیل شده‌است و با تزریق اعتبار کار به‌خوبی پیش خواهد رفت.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار