لرستان رتبه دوم برداشت لوبیا در کشور را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه استان رتبه دوم را در کاشت و برداشت لوبیا در کشور دارد، گفت: به دنبال این هستیم که با شناسایی فناوری که در حوزه کاشت لوبیا انجام شده است، هم در راستای افزایش تولید هم صرفه جویی در مصرف آب اقداماتی انجام دهیم.
کد خبر: ۱۱۲۷۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۷ 20 September 2023

به گزارش تابناک لرستان، سید عماد شاهرخی در حاشیه برگزاری جشنواره منطقه‌ای لوبیا در ازنا در گفتگو با رسانه‌ها، هدف از برگزاری جشنواره را معرفی ظرفیت استان و شهرستان به کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با شناسایی ظرفیت بسته‌بندی، صنایع تبدیلی و تکمیلی بتوانیم جایگاه واقعی خود را در حوزه تولید ادبیات به کشور پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه استان رتبه دوم را در کاشت و برداشت لوبیا در کشور دارد، گفت: به دنبال این هستیم که با شناسایی فناوری که در حوزه کاشت لوبیا انجام شده است، هم در راستای افزایش تولید هم صرفه جویی در مصرف آب اقداماتی انجام دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه با کاشت‌مکانیزه لوبیا با استفاده از نوار تیپ روی پشته شاهد صرفه جویی ۵۰ درصدی در مصرف آب هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر سیصد هکتار از اراضی مربوط لوبیای استان با این فناوری کشت می‌شود، اتفاقی که باعث شده ما از ۱۴ هزار متر مکعب آب مصرفی در کشت لوبیا به ۸ هزار متر مکعب برسیم.

شاهرخی با بیان اینکه ما در حوزه تولید لوبیا بالاتر از میانگین کشوری هستیم، گفت: به دنبال توسعه فناوری در کشت لوبیا هم در استان و هم در کشور هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار