نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: با توجه به اینکه اعمال قانون در تمام زمینه‌ها موجب ایجاد عدالت می‌شود، این مهم باید در اولویت دستگاه قضایی باشد.
کد خبر: ۱۰۵۲۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷ 25 June 2022

به گزارش تابناک لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه اظهار کرد: اهمیت این قوه به اقامه عدل است، رفتار و گفتار بدون تبعیض از نشانه های ایمان می باشد.

وی تاکید کرد: باید تمامی روزنه ها برای ضربه و آسیب به کشور و خدشه به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مسدود شود تا شرایط سواستفاده دشمن ایجاد نشود.

وی با اشاره به سالروز شهادت خدمتگزاران نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰ گفت: آنان افرادی مخلص، صادق، شجاع، مستحکم، صبور و با ایمان بودند و در راه رسیدن به آرمان‌ها و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی کوتاهی نکردند و پاداش خود را با شهادت گرفتند.

وی افزود: حادثه دلخراش شهدای هفتم تیر چهره منافقان را کنار زد چرا که کشور در شرایط دشواری به سر می برد اما آنها به دنبال رسیدن به حاکمیت بودند.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین صادقی و حجت الاسلام و المسلمین سید فخرالدین رحیمی از شهدای لرستانی هفتم تیر هستند، که جان خود را در راه انقلاب تقدیم کردند، آنها رنج جهاد و دوری از خانواده را تحمل کردند اما در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی ثابت قدم ماندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه مزار شهدای هفتم تیر مشعل هدایت برای نسل جوان است، افزود: ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیر در مسجد ابوذر توسط منافقین برنامه ریزی شده بود و خداوند وجود ایشان را برای ما حفظ کرد.

وی اظهار کرد: زمانی که یک سارق مسلح اقدام تبهکارانه انجام می دهد دستگاه قضا و نیروهای امنیتی و انتظامی به خوبی با برنامه ریزی و دقت شبانه روزی با یک سرنخ و نشانه ناچیز فرد را شناسایی و دستگیر می کند که جای قدردانی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به نهم تیرماه سالروز شهادت امام محمد جواد (ع) گفت: ایشان وظیفه ارشاد شیعیان در برابر فرقه های منحرف و تربیت شاگردان را بر عهده داشت و در این راه به شهادت رسید و در زمان حیات خود با کفر مقابله کرد که کافران خود را مقدس جلوه می دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: امروز منافقان به عنوان بدترین انسانهای روی زمین و منفور ترین حکومت ها برای ملت ایران و کشور دل می سوزانند، آنان که به دنبال تجزیه ایران و و تن فروشی هستند هیچ گاه به دنبال خدمتگزاری به مردم نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت در کشور نگران کننده است، گفت: در این راستا نیازمند تدابیری هستیم که در آینده به نرخ منفی جمعیت مبتلا نشویم اکنون در شاخص رشد جمعیت در مرحله هشدار قرار داریم آینده کاهش نیروی کار و تولید را به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار کرد: ایران اسلامی کشوری متمدن با فرهنگ کهن می باشد که دارای منابع غنی است در این راستا نیازمند مردانی فداکار مومن و انقلابی و پای کار می باشد تا دشمنان به کشور طمع نداشته باشند.

وی افزود: مجلس و دولت مصوبات را به صورت تشویقی ابلاغ کردند که باید رعایت شود، باید بر شکوه و عظمت اسلام و مسلمین با ازدیاد جمعیت افزوده شود در این راستا مسوولان در مجلس و دولت در حدی که می توانند باید بر سیاست کمی و کیفی تشویقی خود بیافزایند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: این ستاد برنامه هایی در دستور کار دارند اما نیاز به بازنگری دارد، کیفیت و کمیت باید حفظ شود، از همه افرادی که در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کنند قدردانی می کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار