هر روستا باید به یک سلول جهش کشور تبدیل شود

سعید جلیلی گفت: هر روستا در لرستان می‌تواند به یک قطب اقتصادی و سلول جهش کشور تبدیل شود.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۰ 02 July 2024

به گزارش تابناک لرستان، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم خرم‌آباد که در سالن شهید چاغروند استادیوم تختی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: دلاورمردی‌های مردم این دیار در مقاطع حساس را فراموش نکرده‌ایم. سلام می‌فرستم به گردان محبین که شهدایی را به انقلاب تقدیم کرد، سلام بر همه مردم لرستان، سلام به مهد تمدن، درایت و فرزانگی که مرحوم آیت‌الله بروجرد، کمالوند، جعفر شهیدی، آیت‌الله طاهری و شهید بروجردی فرزندان این دیارند و چراغ هدایت این مردم بوده‌اند.

وی با بیان اینکه برای یک هدف و انتخابی بزرگ اینجا جمع شدایم، گفت: در یک دوراهی برای انتخاب قرار داریم و امروز دو نگاه وجود دارد؛ یکی از نگاه‌ها این است که می‌گوید آینده باید چگونه باشد با وجود اینکه یکسری مشکلات، ضعف‌ها وجود دارد. عده‌ای پیشاپیش ناامیدی و نمی‌توانیم را القا می‌کنند، در حالی که معتقدم کشور باید به رشد هشت درصدی برسد که از مشکلات موجود رهایی یابیم، اما یکسری می‌گویند نمی‌توانید.

جلیلی با بیان اینکه نسخه غلطی بود که هشت سال رشد صفر درصدی و رکود را داشت، می‌خواهند دوباره همین نسخه را برای مردم بپیچند، افزود: راهی که مقام معظم رهبری و شهدا پیش راه ما گذاشتند، این است که خودتان را باور کنید و از این فرصت‌های خدادادی بهترین بهره‌وری را داشته باشید.

«ایران یک جهش» شعار نیست، یک برنامه است

وی با بیان اینکه «ایران یک جهش» شعار نیست، بلکه یک برنامه است، گفت: این برنامه، مردم را باور دارد، اگر یک جهان فرصت داریم باید یک ایران جهش داشته باشیم و همه اقوام و مذاهب باید بتوانند در آن سهیم باشند. عده‌ای می‌گویند این، شعار است، چون نمی‌دانند فرصت‌ها چیست. جلسات متعدد با مردم محروم گل‌سفید و علی‌آباد در خرم‌آباد داشتم و چند جوان لرستانی به بهترین شکل که حتی مدیران نمی‌توانند انجام دهند، کار‌هایی را به پایان رساندند.

این کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه فرزندان لرستان در سخت‌ترین عرصه‌های دفاع مقدس ارزش‌ها آفریدند، ادامه داد: آیا امروز در اقتصاد، صنعت و کشاورزی نمی‌توانند کار کنند؟ قطعاً می‌توانند.

وی تاکید کرد: لرستان با وجود ظرفیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد نباید رتبه یک بیکاری را داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه ضعف را نمی‌توان با اتکا به قدرت جهانی برطرف کرد، گفت: ضعف‌ها را می‌بینیم و می‌دانیم ضعف را با قدرت می‌توان برطرف کرد و هیچ فرصتی نباید معطل بماند. لرستان در زمینه‌های کشاورزی، آب و ... ظرفیت‌های فراوانی دارد. هدف از سدسازی مشروب کردن اراضی کشاورزی این دیار است. محرومیت در روستا‌ها نه‌تن‌ها باید برطرف شود، بلکه هر روستا باید به یک سلول جهش کشور تبدیل شود و این شدنی است.

او بیان کرد: چرا فارسیت دورود با ۴۰۰۰ نیروی کار الان فقط چند کارگر خدماتی دارد؟ در دهه ۹۰ یک سوءتدبیر رخ داد و کارگران این مجموعه بیکار شدند و مسئولان وقت باید پاسخگوی مردم باشند.

این کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: دستورات و مصوبات رئیس جمهور شهید با قدرت اجرایی خواهد شد و این یک جهان فرصت در هر استان و شهر‌های لرستان وجود دارد. اگر لازم باشد باید هیئت دولت ولو چند روز در هر استان مستقر شود و ظرفیت‌ها را پیگیری، برنامه‌ریزی و دنبال کند.

سردار سلیمانی خار چشم و کابوس دشمنان شد

جلیلی خطاب به ملت بزرگ لرستان، گفت: شما نشان دادید حرف‌ها شعار نیستند، اگر از یک جهان فرصت صحبت می‌کنید، هر کدام از مردان و زنان ما یک دنیا فرصت هستند، به‌عنوان نمونه، سردار سلیمانی فرزند روستای قنات ملک در کرمان بود و به جایی رسید که خار چشم و کابوس دشمنان شد. ملت ما کوچکترین جسارت را به این سردار شهید برنمی‌تابد.

وی اظهار کرد: هر ایرانی اگر بستر برایش فراهم شود، سلیمانی‌ها را تربیت خواهد کرد و سلیمانی‌ها جهان را بر مستکبران تنگ خواهند کرد و همین سلیمانی‌ها کشور ما را گلستان خواهد کرد.

این کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: چرا خیلی از ظرفیت‌ها کند پیش رفته است؟ حرکت دولت سیزدهم در ابتدای مسئولیتش ترمیم خرابی دولت قبل بود و در این سه سال در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کرد و در دولت «یک دنیا فرصت و یک ایران جهش» قطعاً راه شهید رئیسی با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

جلیلی گفت: لرستان استعداد‌های فراوانی دارد و چنانچه زمینه و بستر فراهم شود، ستارگانی مانند آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله کمالوند، دکتر شهیدی، دکتر زرین‌کوب، آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی و قهرمانانی را در عرصه‌های ورزشی پرورش خواهد داد و جوانان کاردان این دیار قابلیت‌های لازم را برای انجام کار‌های ارزشمند دارند.

وی ادامه داد: لرستان استعداد‌های لازم را دارد تا فرزندان خود را تقدیم پیشرفت و موفقیت اسلام و ایران کند. امروز یک جهان فرصت داریم و براساس آن باید یک لرستان و یک کشور جهش داشته باشیم. این نیست که تنها تیم خیبر جهش یابد، بلکه چهار سال آینده شاهد یک ایران جهش با ایفای نقش پرشکوه هر ایرانی خواهیم بود.

این کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: تنوع اقوام و قومیت‌ها در شرایط مختلف موجب وحدت و انسجام ایران اسلامی شده است و اجازه نمی‌دهند از آن‌ها سوءاستفاده کنند، بلکه آن‌ها برای ادامه راه امام و شهدا همه قدرت خود را به کار خواهند برد.

جلیلی گفت: گلونی نماد غیرت قوم بزرگ لر است و من بر این نماد بوسه می‌زنم و به این قوم مهمان‌نواز و غیور افتخار می‌کنم.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار