معرفی ٣٠۵ فرد خاطی در آتش زدن مزارع کشاورزی لرستان به مراجع قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از شناسایی و معرفی ٣٠۵ فرد خاطی در آتش سوزی‌های مزارع کشاورزی به مراجع قضایی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۰ 30 June 2024

به گزارش تابناک لرستان، علی سالاروند امروز در جمع خبرنگاران گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری پرسنل جهاد کشاورزی با گشت و کنترل و پایش مزارع کشاورزی تاکنون ٣٠۵ نفر از افرادی که اقدام به آتش زدن کاه و کلش و پسماند‌های کشاورزی کرده بودند را شناسایی و به دلیل ایجاد آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی کردند.

سالاروند افزود: طبق ماده ۲۰ قانون هوای پاک انباشت پسماند‌های بیمارستانی و صنعتی در معابر عمومی و فضای باز یا سوزاندن آن‌ها و انباشتن پسماند‌های خانگی و ساختمانی در معابر عمومی و فضای باز خارج از مکان‌های تعیین شده توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یا سوزاندن آن‌ها و همچنین سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده و متخلف حسب مورد به جزای نقدی درجه شش موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان با اشاره به عواقب و تبعات منفی سوزاندن بقایای گیاهی یا به عبارتی کاه و کلش سوزی بر میکروارگانیسم‌های مفید خاک و ایجاد فقر خاک در اثر حذف هوموس آن و تاثیر منفی آتش زدن مزارع بر بافت خاک و از همه مهم‌تر آلودگی شدید هوا گفت: طی دو هفته اخیر هشت متخلف که اقدام به آتش زدن کاه و کلش زمین‌های کشاورزی کردند، دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی از همه کشاورزان عزیز خواست در این زمینه با ادارات همکاری کرده و از آتش زدن بقایای گیاهی که دارای تبعات منفی بسیاری زیادی است، بطور جدی خودداری کنند.

این مسئول همچنین از همه مردم خواست در صورت مشاهده تخلف ناشی از سوزاندن کاه و کلش، مراتب به ادارات حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، پلیس ۱۱۰، بخشداری‌ها و دهیاری‌های محل خود اطلاع دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار