استاندار لرستان گفت: طرح 4 خطه خرم‌آباد_ کوهدشت تا پایان سال 97 به طور کامل به بهره‌برداری می رسد.
کد خبر: ۵۶۰۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴ 02 February 2018
سید موسی خادمی استاندار لرستان ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت بیان کرد: اکنون در ایام دهه فجر قرار داشته که این دهه یادآور روزگار و روزهایی است که ملت ایران به آرزوی تاریخی خود با رهبری مثال زدنی امام خمینی (ره) نائل شدند.

 وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما ترجمه بسیاری از سنت‌ها و قوانین قرآن بوده که نمونه بارز آن را باید سنت حاکمیت نهایی مستضعفین و از بین رفتن باطل دانست.

استاندار لرستان عنوان کرد: در انقلاب اسلامی سنت تغییر سرنوشت انسان‌ها به دست خودشان را به ضوح می‌توان مشاهده کرد ملت ایران در انقلاب اسلامی اعلام کردند که نمی‌خواهیم وابسته به دیگران باشیم و باید حکومتمان حکومت مردم سالار و مبتنی بر رای مردم باشد.

خادمی ادامه داد: مردم در حوزه‌های مختلف سرنوشت خود را تعیین می‌کنند که می‌توان در جهت بهتر شدن این سرنوشت تلاش کرد.

 وی عنوان کرد: کوهدشت شهرستانی پر استعداد و سرشار از منابع انسانی تحصیل کرده بوده و نیروی انسانی امروز مهمترین عامل توسعه است.

این مسئول افزود: چرا از این سرمایه بزرگ انسانی برای توسعه شهرستان استفاده نشده، باید این موضوع را حل کرد و با ایجاد وحدت، همدلی، همکاری و دوری از حاشیه بتوان به موفقیت دست یافت.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه کوهدشت به جایگاه خود دست نیافته است، افزود: برای تحقق این هدف باید دولت بخشی از اقدامات را انجام دهد و یکی از وظایف دولت‌ها ایجاد تعادل منطقه‌ای بوده و اگر این اتفاق نیفتاده خطا رخ داده است.

 خادمی عنوان کرد: متاسفانه قدرت اقتصادی دولت‌ها محدود شده و بودجه کشور در حدی نیست که نیازها را پاسخ دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در لرستان 2 هزار و 180 پروژه نیمه‌تمام وجود دارد، افزود: برای تکمیل این پروژه‌ها به اعتباری بالغ بر 6 هزار و 400 میلیارد تومان نیازمند هستیم که اگر 10 سال اعتبارات دولتی را فقط به آنها اختصاص داد نمی‌توان شاهد تکمیلشان بود.

این مسئول بیان کرد: باید مردم حرکت کرده و فضا را برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری فراهم کنند، اشتغال در حوزه دولت محدود شده و هر روز نیز محدودتر خواهد شد و راهی جزء استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بخش عمومی نداریم.

استاندار لرستان اظهار داشت: جوانان ما نباید تنها به فکر اشتغال دولتی باشند و باید با خلاقیت زمینه را برای ایجاد شغل مهیا کنند، البته این سخنان نافی وظایف دولت و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیست و از تمام ظرفیت خود استفاده می‌کنیم.

خادمی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای توسعه شهرستان کوهدشت، افزود: تکمیل جاده خرم‌آباد_کوهدشت از مهمترین طرح‌های در دست اجرا بوده که اکنون پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته و در نظر داریم تا پایان سال 97 این جاده به صورت کامل تکمیل شود.

وی عنوان کرد: تقریبا همه قطعات این پروژه به مناقصه رفته و در حال فعالیت است و در ایام چند کیلومتر افتتاح خواهد شد، از سوی دیگر تعیین تکلیف سد معشوره از دیگر مطالبات مردم این شهرستان است.

این مسئول ادامه داد: تا امسال و چند ماه پیش این پروژه متوقف شده‌ای بود و نماینده مردم در این شهرستان پیگیری‌های زیادی انجام دادند و این پروژه به مدار اجرا برگشته و تخصیص این پروژه به حدود 100 میلیون متر مکعب رسیده که البته با هدف ما فاصله دارد که با مشکلاتی که در تخصیص آب وجود دارد، عدد خوبی است.

استاندار لرستان اظهار داشت: امسال در پیوست بودجه 97 حدود 14 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده و این پروژه به مدار اجرا بازگشته است و در 97 عملیات اجرایی این سد برای بار دیگر آغاز خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: