معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش از شرکت ۴.۵ میلیون دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد.
کد خبر: ۴۷۲۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴ 04 August 2017
مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به میزبانی شایسته لرستان در سی و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشتی دانش آموزان سراسر کشور گفت: واگذاری میزبانی مسابقات دانش آموزی به استان های کشور باعث می شود تا مسابقات با جدیت و پشتکار استان ها به صورت مطلوبی برگزار شود.

وی افزود : لرستان سال گذشته به صورت آزمایشی این مسابقات را به بهترین صورت برگزار کرد و انتظار می رود شاهد برگزاری مسابقاتی با رعایت معیارهای استاندارد و بین المللی باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در مسابقات دانش آموزی امسال ۱۹ هزار  نفر دانش آموز، مربی و سرپرست شرکت کردند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۳۵ درصدی در این حوزه بودیم.

حمیدی یادآور شد: مسابقات ورزشی دانش آموزان در ۷۰ رشته در دوره های مختلف ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در دو بخش پسران و دختران برگزار می شود که در سطح کمی و کیفی بسیار خوبی در حال برگزاری است و  ۱۹ هزار  نفر از بین تعداد ۴.۵ میلیون دانش آموز غربال شده و در مسابقات امسال شرکت می کنند.

وی مسابقات ورزشی را عاملی برای افزایش انگیزه دانش آموزان به فعالیت های ورزشی دانست و افزود: ۱۳ میلیون دانش آموز در کلاس های درس، تربت بدنی را به صورت عملی فراگرفته اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از بین ۴.۵ میلیون دانش آموز  شرکت کننده در المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای افراد منتخب به مرحله منطقه استان و کشور اعزام می شوند.

حمیدی بر این نکته تاکید کرد که رشته های کشتی و وزنه برداری امسال به مسابقات دانش آموزی اضافه شده اند، اظهار داشت: هدف آموزش و پرورش از برگزاری این مسابقات افزایش فعالیت های جسمی، حرکتی و شادی و نشاط در مدارس است.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف ما بحث غربالگری، شناسایی استعداد ها، حفظ و نگهداری استعداد ها و ارتقاء سطح این استعداد ها برای تیم های باشگاهی و ملی کشور است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه عمده فعالیت های ورزشی مدرسه محور است و این مسابقات استمرار مسابقات درون مدرسه ای است، تصریح کرد: سیاست اصلی ما مدرسه محور کردن فعالیت های تربیت بدنی درون مدرسه ای است و همه فعالیت ها به طرف مدرسه سوق داده می شود تا شاهد مدرسه ای پویا و با نشاط باشیم.

حمیدی اخلاق مداری و توسعه فرهنگ پهلوانی را از دیگر اهداف ورزش مدارس عنوان کرد و ادامه داد: در دولت تدبیر و امید با تغییر رویکردها و تأکید بر سیاست مدرسه محوری، تعداد دانش آموزان بیشتری تحت پوشش فعالیت های ورزشی قرار گرفتند.

وی یادآور شد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین، تمام آموزه های سند در بعد فعالیت های ورزشی در مدارس اجرایی شد، زیرا مدرسه محل اصلی اجرای سند تحول است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار