کد خبر: ۴۶۹۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱ 29 July 2017
قاضی شعبه اول دادگاه عمومی شهرستان مرزی مراوه تپه در شرق گلستان؛ بهره بردار غیرمجاز آب از چاه را محکوم کرد که مقاله پژوهشی درباره آثار منفی برداشت های غیرمجاز از سفره های آب زیرزمینی تهیه کند.


رییس دادگستری کل گلستان روز شنبه دراین باره گفت که 'وضعیت آب های زیرزمینی ایران در یکصد سال گذشته، وضعیت کنونی آب های زیرزمینی و چاه های غیرمجاز، تاثیر روند کنونی برداشت آب از سفره های زیرزمینی بر زندگی مردم و پیشنهادهای کاربردی' از محورهایی است که باید این شخص که مدرک کارشناسی دارد ،در این مقاله به آن بپردازد.
 
براساس اعلام دادگستری به ایرنا هادی هاشمیان افزود: قاضی این فرد را ملکف کرده است در نوشتن مقاله از نظرهای پروفسور کردوانی پدر علم کویرشناسی ایران استفاده کند.
 
به گفته وی؛ این فرد باید یافته های پژوهشی و راهکارهای کاهش آسیب های حوزه سفره های زیرزمینی را با اعضای شورای اسلامی، دهیار و اهالی روستای محل زندگی خود طرح کند و نیز نسخه دست نویس و چاپی مقاله و فیلم کنفرانس مقاله را به واحد اجرای احکام کیفری شهرستان مراوه تپه ارائه نماید.
 
به گزارش ایرنا زنگ خطر پایین رفتن سطح آب سفره های زیرزمینی گلستان درپی کاهش نزولات جوی و بی توجهی به مصرف بهینه بویژه در حوزه کشاورزی و خانگی از چند سال قبل به صدا درآمده است.
 
رییس دادگستری کل گلستان پیش از این گفته بود: از قضاتی که با توجه به ظرفیت های قانون برای اعمال مجازات های جایگزین حبس متناسب با سن و نوع جرم افراد استفاده کنند، قدردانی می شود.
 
قضات گلستان از استانهای پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس در کشور هستند، هفته گذشته از 7 قاضی استان در این زمینه قدردانی شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: