کد خبر: ۴۵۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸ 03 July 2017
بر اساس معادلات اختصاص امتیاز به تیم های ملی جهان، تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش در رده‌بندی جدید فیفا هفت پله صعود کرد.


به گزارش تابناک ورزشی، در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است پنجشنبه 6 جولای (15 تیر) رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کند، سایت «فوتبال رنکیگز» بر اساس فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه‌ تیم‌های ملی جهان کرد که تیم ملی کشورمان با صعودی 7 پله‌ای در رده بیست‌وسوم جهان قرار می‌گیرد و همچنان بهترین تیم آسیایی این رده‌بندی است.


نکته جالب این رده‌بندی این است که تیم ملی فوتبال ایران صاحب بهترین جایگاه پس از 11 سال و 2 ماه در رده‌بندی فیفا خواهد شد. بهترین رده ایران در رده‌بندی فیفا جایگاه بیست‌وپنجم در ماه مِی 2006 بوده است.


در قاره آسیا پس از ایران، تیم‌های استرالیا (رده 44 جهانی/ 4 پله صعود)، ژاپن (رده 46 جهانی/ یک پله سقوط)، کره جنوبی (رده 52 جهانی/ 9 پله سقوط)، عربستان (رده 62 جهانی/ 9 پله سقوط) و ازبکستان (رده 64 جهانی/ 2 پله سقوط) به‌ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم هستند.همچنین تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان توانست به سبب موفقیت‌های اخیر در جام کنفدراسیون‌ها جای برزیل را در صدر رنکینگ فیفا بگیرد. ایران در حالی تیم بیست و سوم جهان است که همچنان جایگاه نخست در بین آسیایی‌ها را حفظ می‌کند. تیم دوم آسیا استرالیا است که در رده چهل و چهارم جهان قرار گرفته است. همچنین ژاپن هم با حضور در رده چهل و پنجم فیفا سومین تیم آسیایی محسوب می‌شود.
رده بندی ۲۰ کشور برتر در ماه جولای:
۱. آلمان


۲. برزیل


۳. آرژانتین


۴. پرتغال


۵. سوئیس


۶. لهستان


۷. شیلی


۸. کلمبیا


۹. فرانسه


۱۰. بلژیک


۱۱. اسپانیا


۱۲. ایتالیا


۱۳. انگلیس


۱۴. پرو


۱۵ . کرواسی


۱۶ . مکزیک


۱۷. اروگوئه


۱۸. سوئد


۱۹. ایسلند


۲۰. ولز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: