کد خبر: ۴۲۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴ 10 May 2017
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با تسنیم از نامه 10 تن از نمایندگان مجلس به لاریجانی برای پاسخگویی رئیس‌جمهور درباره علل امضای سند 2030 یونسکو خبر داد.


وی افزود: نمایندگان مجلس در این نامه خواهان پاسخگویی رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به مجلس درباره علل امضای سند 2030 یونسکو شده‌اند.


متن کامل این نامه به شرح زیر است:


اخیراً اطلاع یافتیم هیئت محترم وزیران بدون رعایت اصول هفتاد و هفتم و یکصد و بیست و پنجم قانون اساسی، تصویب‌نامه‌ای را مورخ 95/6/25 داشته‌اند که براساس آن، سند آموزش 2030 یونسکو را پذیرفته و کشور را متعهد به اجرای آن کرده‌اند.


مفاد این سند آموزش 2030 یونسکو که با اسناد بالادستی مثل سند چشم‌انداز کشور، سیاست‌های کلی نظام از جمله سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور ابلاغی 92/6/10 و اصول دوم، سوم، چهارم، دهم، دوازدهم، بیست و یکم، پنجاه و ششم و بندهای یک و دو اصل 110، 121، 152، 153 قانون اساسی مغایرت دارد؛ بنابراین رئیس‌جمهور و وزرا براساس اصول صد و بیست و دوم و صدوسیو‌هفتم قانون اساسی باید پاسخگو باشند؛ لذا خواهشمند است به استناد ماده 236 قانون آئین‌نامه داخلی، دستور فرمایید مطابق فرآیند و زمانبندی مشخص شده، به این موضوع رسیدگی و نتیجه را به جلسه جهت اقدام قانونی بعدی ارائه نمایند.


حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، احد آزادی‌خواه، علی‌اکبر کریمی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، جواد کریمی‌قدوسی، سیدحسین نقوی‌حسینی، محمدرضا منصوری، حمیدرضا فولادگر و حجت‌الاسلام احمد سالک این نامه را امضا کرده‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: