امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: حماسه اربعین حسینی (ع) جهانی شده و جهانی‌تر خواهد شد،.
کد خبر: ۱۱۲۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱ 08 September 2023

به گزارش تابناک لرستان، حجت‌الاسلام بهروز شمسی فر در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی و با اشاره به حماسه حسینی اربعین، اظهار داشت: میلیون‌ها انسان عاشق و دلباخته از سراسر عالم پیاده به سمت مرکز عشق عالم، امام حسین (ع) رفتند، کدام مکتب می‌تواند چنین حماسه‌ای بی آفریند.

وی عنوان کرد: این حماسه جهانی شده و جهانی‌تر خواهد شد، هر چه دشمنان با عقل ناقص خودشان و رسانه‌های خودشان می‌خواهند این حماسه عظیم را تضعیف کنند، اما نمی‌توانند و روزی خواهد رسید که این حماسه همه عالم را خواهد گرفت و زمینه‌ساز ظهور فرزند برومند امام حسین (ع)، امام‌زمان (عج) خواهد شد و این پرچم به دست او سپرده خواهد شد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت ۱۷ شهریور و سالروز قتل‌عام قیام مردم در میدان شهدا تهران از سوی رژیم فساد پهلوی، افزود: تاریخ پر از جنایت حاکمان ظالم از جمله خاندان پهلوی است.

حجت‌الاسلام شمسی فر، بیان داشت: این‌ها کشور را در حوزه‌های علمی، صنعتی، تکنولوژی، صنایع نظامی، بهداشت و… عقب نگه داشته بودند و به فساد خودشان مشغول بودند، یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی می‌داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت روز سینما، تصریح کرد: جهان کفر در رسانه‌های خود ارزش‌ها را زیر سوال می‌برد، دین را تضعیف می‌کند، واقعیت‌ها را وارونه جلوه می‌دهد، رسانه بسیار تأثیرگذار است، ما در کشور گنجینه‌هایی داریم که می‌شود در مورد آن‌ها فیلم ساخت، رشادت‌های دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و… از جمله این‌ها است که باید دررابطه با آن‌ها فیلم ساخت.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد، گفت: رسانه‌ها موظف هستند که موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها را اطلاع‌رسانی کنند تا مردم بدانند، با وجود دشمنی‌های داخل و خارج، هیچ نظامی نتوانسته این گونه پیشرفت کند، اما رسانه‌های غرب با هجمه و دروغ‌پردازی تلاش دارند که واقعیت‌ها به گوش مردم نرسد.

حجت‌الاسلام شمسی فر، افزود: کسانی که در سینما هستند باید نسبت به اطلاع‌رسانی این موفقیت‌ها، پیشرفت‌ها و… در حوزه‌های مختلف تلاش کنند.

وی همچنین با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری، افزود: ظرفیت‌ها، داشته‌ها، فرصت‌ها و… در این بیانیه ذکر شده و باید در این مسیر برای رفع مشکلات تلاش کنیم تا به قله‌های پیشرفت دست پیدا کنیم.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد همچنین به اثرات وقف اشاره کرد و گفت: اثرات وقف تا روز قیامت می‌ماند، فرهنگ وقف به‌خصوص در حوزه علم باید در میان مردم گسترش پیدا کند.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار