استاندار لرستان با اشاره به اجرای طرح ساماندهی یارانه ها گفت: مردم از اینکه یارانه پرداختی به کالاها در اختیارشان قرار گرفته تا با اختیار خود هزینه کنند، راضی هستند.
کد خبر: ۱۰۴۵۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ 16 May 2022

به گزارش تابناک لرستان، فرهاد زیویار حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر را از دستاوردهای مهم اصلاح ارز ترجیحی و مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها عنوان کرد و افزود: دولت سیزدهم با برنامه ریزی دقیق این طرح را به عنوان یکی از ضرورتهای اقتصادی کشور در دست اجرا دارد و همه بخشها و مسوولان ذیربط باید با عمل به وظایف خود دولت را در انجام این طرح مهم یاری دهند.

به گفته وی اصلاح یارانه‌ها و مردمی‌سازی آن جزو برنامه‌های اصلی و سیاست راهبردی اقتصادی دولت و به نفع مردم و کشور است.

زیویار تصریح کرد: مردمی سازی یارانه با جراحی و تحول اقتصادی با همکاری مردم و مشارکت مسئولان جزو برنامه‌های محوری است که در راستای اهداف نظام و انقلاب اسلامی پیگیری می‌شود.

استاندار لرستان همچنین اظهار داشت دولت سیزدهم با درک وضعیت بازار و واقعیت‌های اقتصادی، تصمیم به اصلاح ارز ترجیحی گرفت و این تصمیم دولت، در عین حال که با جبران تبعات ناشی از آزادسازی قیمت‌ها همراه شده، نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش را نیز افزایش داده و بر این اساس، دستگاه‌ها و بانک‌ها باید تلاش کنند تا برای حفظ اشتغال، منابع مالی مورد نیاز این واحدها را تأمین کنند.

زیویار افزود:میزان پرداخت یارانه‌ها به اندازه تامین کالاهای اساسی است، دولت مصمم شده که دهک‌های یک تا سه از این منابع به خوبی استفاده کنند اما دهک های چهار تا ۹ با رقم کمتری از این شرایط بهره مند می شوند.

استاندار لرستان از مردم استان خواست در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به دولتمردان خود اعتماد کنند چون قرار نیست کمبودی ایجاد شود و در این طرح یارانه به جای واردکننده به مصرف کننده اختصاص می‌یابد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار