استاندار لرستان گفت: دامپروری و تولید شیر از ظرفیت های استان است بنابراین ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی این محصول در استان ضروری می باشد.
کد خبر: ۱۰۴۳۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ 05 May 2022

به گزارش تابناک لرستان از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری "فرهاد زیویار" در جلسه ای با مدیرعامل صنایع شیر ایران (پگاه) به منظور همکاری و جذب سرمایه گذاری راه اندازی گاوداری صنعتی و تامین شیر مورد نیاز استان افزود: لرستان باوجود داشتن مزیت و رتبه خوب دامپروری در تولید شیر حائز رتبه ۱۲ است که باید این نقیصه بررسی و برطرف شود.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های اولیه برای ایجاد این صنعت در استان مهیاست و به لحاظ تامین اعتبارات وضعیت خوبی در لرستان وجود دارد بطوریکه در سفر سال گذشته رییس جمهور با صرف نظر از بودجه عمرانی، بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد سرمایه‌گذاری‌های در استان لحاظ شد.

استاندار لرستان تاکید کرد: این فرصت مغتنمی است تا صنایع تبدیلی شیر در استان ایجاد شود و می توان تا سال ۱۴۰۲ از این اعتبارات استفاده کرد.

زیویار عنوان کرد: شرکت صنایع شیر لرستان (پگاه) ظرفیت تولید ۳۵۰ تن محصول را دارد و می تواند توسعه پیدا کند.

وی بر ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی شیر در لرستان تاکید داشت و افزود: با وجود اینکه جزو پنج استان اول کشور به لحاظ دامپروری هستیم اما هنوز دوسوم خوراک شیر خام از استان های غیردامپروری وارد می شود که پذیرفتنی نیست.

وی همچنین اضافه کرد: شاهد طرح های ناقص و نیمه‌تمام در لرستان هستیم که سیاست دولت سیزدهم تکمیل این طرح ها است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار