رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه لرستان گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی بدون احتساب طرح های سد معشوره، راه آهن و قلعه فلک الافلاک در جریان سفر رییس جمهور و هیات دولت به این استان تصویب شده است.
کد خبر: ۱۰۱۸۶۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ 26 December 2021

سمانه حسن پور روز یکشنبه در یک برنامه رادیویی افزود: این میزان اعتبار در حوزه های آب، راه، بیمارستان، طرح های هادی، آموزش، حوزه های فرهنگ و گردشگری تصویب شده است.

وی اظهار داشت: عمده ترین این طرح ها پروژه هایی است که تکمیل آن به نوعی مشکلات زیرساختی لرستان را برطرف می کند.

وی با بیان اینکه در سازمان برنامه و بودجه کشور تغییر ریل و اصلاح ساختار بودجه از طرح محوری به سمت برنامه محوری است، افزود: در بودجه ریزی ردیف محور، مشکل افزایش عمر ساخت پروژه ها ایجاد شده بود .

حسن پورهمچنین با اشاره به اینکه رشد کشوری اعتبارات جاری بودجه ۱۴۰۱ معادل ۲۰/۸درصد می باشد گفت: در خصوص اعتبارات جاری در قانون بودجه ۱۴۰۰ رقم ابلاغی لرستان ۶۶۴ میلیارد تومان بود که در لایحه ۱۴۰۱، به ۸۰۶ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده که با رشد ۲۱/۳ درصد بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی اظهار داشت: جهت گیری های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ افزایش رشد اقتصادی، عدالت محوری، تثبیت قیمت ها و اجرای آمایش سرزمین است و سهم رشد اقتصادی هشت درصد می باشد.

در سفر ۱۹ آذر رییس جمهور و هیات دولت به لرستان ۱۸۰ طرح مصوب شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار